"Od głodu, wojny, od nieobliczalnego samozniszczenia od wszelkiej wojny- wybaw nas" Sobotę 07.09.2013- dzień, który Ojciec Św. Franciszek ogłosił światowym dniem modlitwy o pokój, o jedność narodów, o zażegnanie wszelkich konfliktów na całym świecie, a zwłaszcza w Syrii i na Bliskim Wschodzie. W Rzymie Ojciec Św. uczestniczył w czuwaniu- adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach wieczornych. My również w tym dniu podjęliśmy wspólną modlitwę w intencji pokoju. Czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie rozpoczęliśmy uwielbieniem Pana Jezusa, aby następnie wezwaniami do Matki Bożej w Litanii Loretańskiej wzywać Jej wstawiennictwa u Syna w sprawie pokoju. Koronką do Bożego Miłosierdzia wypraszaliśmy miłosierdzie nie tylko dla ludzi udręczonych działaniami wojennymi, ale również dla tych którzy potrzebują pokoju w swoim sercu i swojej duszy. Matka Boża w Fatimie prosiła dzieci o odmawianie modlitwy różańcowej w intencji pokoju. My również tą modlitwą różańcową wypraszaliśmy łaski dla krajów objętych działaniami wojennymi, dla uchodźców którzy musieli szukać pomocy w sąsiednich krajach. Ojciec Św. Jan Paweł będąc w Fatimie zawierzył pokój na całym świecie Matce Bożej słowami: "Zawierzając Ci, o Matko, świat, wszystkich ludzi i wszystkie ludy, zawierzamy Ci także samo poświęcenie za świat , składając je w tym macierzyńskim Sercu" A kończąc swoje zawierzenie Jan Paweł II powiedział" Niech jeszcze raz objawi się w dziejach nieskończona potęga Miłości Miłosiernej! Niech powstrzyma zło! Niech przetworzy sumienia. Niech w Sercu Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło Nadziei" Odśpiewanie Suplikacji zakończyło wspólne czuwanie w intencji pokoju na całym świecie i w sercach ludzi"

Irena Indrzejczyk

f