26 stycznia 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami

2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30, a o godz. 18.00 spotkanie Grupy Taize.

7. W czwartek 30 stycznia, Ojcowie Sercanie zapraszają do kościoła Królowej Pokoju na Sokołówce na nabożeństwo do św. Rity o godz. 18.00.

8. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży.

9. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. O godz. 16.30 serdecznie zapraszamy do licznego udziału w pierwszosobotnim nabożeństwie oraz w Eucharystii. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

11. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

13. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

14. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

15. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Serdecznie dziękujemy Rodzinom naszej parafii za życzliwe nas przyjmowanie oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby Kościoła. Część tych ofiar przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne, część na Kurię Biskupią, część na potrzeby parafii, pozostała część na potrzeby księży pracujących w parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

16. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka Alicja Toczyńska. Polećmy Ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana: Wieczne odpoczywanie….