Ogłoszenia duszpasterskie

13 września 2020 r. 

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. 

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się zbiórka ministrantów starszych. 

5. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. 

6. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 16:30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia. 

7. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 i Eucharystii o godz. 17.00. Z kolei o godz. 18.00 spotkanie grupy Taize. 

8. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

9.Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.

10. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. 

11. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów. 

12. Kancelaria parafialna czynna jest w środę i w sobotę od godziny 16:00 do 17:00, w sobotę w tej godzinie czynna będzie biblioteka parafialna, do której zapraszamy.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana Sławomir Kokoszka i Stefania Grabiec. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek… 

f