„Wniebowzięta Polanicka Pani,

Ty na wzgórzu swą świątynię masz.

Swoim płaszczem czule nas osłaniasz

Na swych wiernych zsyłasz zdroje łask”

            15 sierpnia – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to największa uroczystość maryjna w roku. a w naszym kościele szczególnie, gdyż jest to patronalne święto naszej parafii, bowiem jest pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny.

            W tym roku Eucharystię odpustową sprawował ksiądz Jacek Wardak ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, proboszcz parafii w Szczytnej. Wygłosił też homilię, w której podkreślił rolę Maryi w naszym życiu. Zwracając się do Maryi można wyprosić każdą łaskę, bo Maryja może wszystko „załatwić” u swojego Syna Jezusa Chrystusa. Do koncelebry dołączyli księża z dekanatu. Odbyła się też uroczysta procesja dookoła kościoła z figura Matki Bożej Fatimskiej i relikwiami św. Jana Pawła II oraz św. Siostry Faustyny. Oprawę muzyczną, oprócz organisty, zapewniła kapela góralska „Janicki” z Czarnego Boru., która wielokrotnie uświetniała uroczystości w naszej parafii.      

   

            Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter, gdyż nasz ksiądz proboszcz prałat Antoni Kopacz, świętował 45 – lecie święceń kapłańskich. Ten piękny jubileusz uczciła nasza wspólnota parafialna. Gratulacje i serdeczne życzenia składała Służba Liturgiczna, władze miasta – wiceburmistrz i przewodnicząca rady miejskiej, przedstawicielki grup parafialnych oraz współpracownicy naszego Jubilata – księża wikariusze i nasz kleryk Mariusz, a także członkowie kapeli góralskiej.

 

            PLURIMOS ANNOS, PLURIMOS!

            PLURIMOS ANNOS, PLURIMOS!

            PLURIMOS ANNOS, PLURIMOS!

Barbara Woronowicz 

 

 

 

f